Halkımız Kimsenin Deneme Tahtası Değildir!

Anasayfa - Mart 23, 2021 7:44 pm A A

Yüz yüze eğitimin başladığı 2 Mart tarihinde vaka sayısı 24 saat içinde yapılan teste göre 11.837 kişiydi. Daha o gün şube yönetici ve üyeleri ile yaptığımız değerlendirme ile okulların açılmasının büyük tehlike yaratacağını, okulların açılmasını en çok bizim istediğimizi fakat yaygın aşılama olmadan ve aralıksız 14 veya 28 gün kapanma olmadan bu kararın alınmasının geri dönülmez bir yanlış olduğunu belirtmiştik.

Çok üzülerek belirtiyoruz ki maalesef haklı çıktık. 23 Mart tarihli 24 saat içinde yapılan test sayısına göre günlük vaka sayısı 26.182 olarak tespit edildi. En basit hali ile 21 günde 250-300 binden fazla yeni vakamız oldu. Bunun anlamı ise bulaşma katsayısının artması ve mutasyon etkisi ile virüse yeni mutasyon şansı da tanımaktır.

Üyelerimizden aldığımız dönütler, şube sınırlarımız içindeki; Eyüpsultan, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerimizde, onlarca öğretmen ve öğrencimizin pozitif veya temaslı olması durumu ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Yine bugün Şişli Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Atilla ALTUNDAŞ Covid-19’a yenik düşmüş hayatını kaybetmiştir. Kederli ailesine; öğretmen, öğrenci ve velilerine baş sağlığı diliyoruz.

Yüz yüze eğitim başlamasaydı değerli müdürümüz veya Trabzon’daki beş değerli öğretmenimizi kaybeder miydik? Bilgi, tecrübe, liyakat konularını artık köşeye bırakıp vicdanınıza bu soruyu soruyoruz.

Yaptığımız anket ve araştırmalar çerçevesinde uzaktan eğitimde fırsat eşitliği ve diğer konular kapsamında verim alamadığımız açık. Peki yüz yüze eğitimde her şey yolunda da mı bu yolu seçtik? Yüz yüze eğitime katılım durumu da yetersiz çünkü velilerimiz çekiniyor.

Yaygın aşılama mı yapıldı? Eğitim emekçileri mi aşılandı? Salgının Türkiye’de bulaşma katsayısını mı düşürdük? Sars-Cov2’nin oluşturduğu Covid-19 virüsüne yönelik ilaç mı geliştirildi? Sosyo-ekonomik gelişmişlik ciddiyetinde olan diğer devletler gibi istisnasız tam kapanma uyguladık da vaka sayısını mı düşürdük? Hiçbiri olmadı. O zaman neden canlarımız kaybolurken yüz yüze eğitimde inat ediyoruz?

Biz şikayet etmiyoruz. Elimizde çözüm önerileri var. İlgili makamlar bizden çalışma yapmamızı; uygulama konularında biz gönüllü kamu hizmeti görenlerinden, rapor isterlerse hemen şimdi elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ülkemizi ve halkımızı çok seviyor, bu ölçüde sarsıcı bir oranda kaygı duyuyoruz. Bu yanlış silsilesinin bitmesini istirham ediyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyururuz.

 

Anasayfa - 7:44 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
 • 02
  Cumhuriyet ve Eğitim Devrimi Organizasyonumuz
  17 Nisan’da Köy Enstitülerinin kurulması yıldönümünde biraz gündemden uzaklaşmak isteyen öğretmenlerimiz için “Cumhuriyet ve Eğitim Devrimi” temalı söyleşi hazırladık tüm İstanbul Eğitim İş Şubeleri olarak. Katılım için Eğitim İş üyesi olmak gerekmemektedir. Konu ile ilgili herkes toplantıya gelebilir. Toplantı google meet programı üzerinden olacaktır. Google hesabınız olması yeterlidir. Kodu kullanarak veya bizim toplantı başlangıcından hemen […]
 • 03
  Hukuki Değerlendirme, Bilgilendirmeler (Güncel Bilgiler ve Son Değişiklikler)
  Hukuki Değerlendirme, Bilgilendirmeler (Güncel Bilgiler ve Son Değişiklikler) Hap Bilgiler Serisi-1 1) Eşi Korona Pozitif Çıkıp Kendisi Temaslı Olan Karantina Almış Öğretmenin Uzaktan Eğitime Katılması: Sonuç: Uzaktan eğitim dersinin yapılmasına engel yoktur. Temaslı olunmasından ötürü sağlık raporu düzenlenmiş ise durum değişir. Sağlık raporu ve bu raporda süresi olan öğretmenin ders yapması uygun değildir. Yapsa da […]
 • 04
  Halkımız Kimsenin Deneme Tahtası Değildir!
  Yüz yüze eğitimin başladığı 2 Mart tarihinde vaka sayısı 24 saat içinde yapılan teste göre 11.837 kişiydi. Daha o gün şube yönetici ve üyeleri ile yaptığımız değerlendirme ile okulların açılmasının büyük tehlike yaratacağını, okulların açılmasını en çok bizim istediğimizi fakat yaygın aşılama olmadan ve aralıksız 14 veya 28 gün kapanma olmadan bu kararın alınmasının geri […]
 • 05
  BİR TEK İNSANIMIZI DAHİ KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK 
    Yapılan toplantı sonrasında, 02/03/2021 tarihinden itibaren İstanbul’da okul öncesi, ilkokul ve 8. ile 12. sınıflar seyreltilmiş yüz yüze eğitim programlarına başlamış bulunuyorlar.  Son açıklamaya göre Türkiye genelinde virüsün bulaşma katsayısı(hızı) 1.05 ve üzeridir. Halbuki salgının kontrol altına alınması için gerekli katsayı 0.7-0.8 olarak belirtilmiştir. Günlük vaka sayılarında ise dalgalanmalar mevcut olup bazı günlerde arka arkaya aktif vaka […]