Eğitim İş’te Seçim Süreci Başlıyor

Basında Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube - Eylül 4, 2020 7:11 pm A A

Eğitim İş sendikasında olağan genel kurul seçim süreci şube,il ve ilçe seçimleri ile başladı.

Eğitim İş Sendikasının 6. Olağan Genel Kurul süreci Genel merkez tarafından belirlenen seçim takvimi çerçevesince il ve ilçelerde yapılmaya başlandı.İstanbul 4 Nolu Şube yönetimine aday olan sendika üyeleri adaylıklarını açıklıyorlar.

Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube Yönetim Kurulu,Denetleme,Disiplin Kurulu ve Genel merkez Delegeliğine aday olan sendika üyeleri adına grup sözcüsü olarak açıklama yapan Alkoç Turan Başgönül şu ifadeleri kullandı;

EĞİTİMİ İŞ’İMİZİN ÇOK DEĞERLİ ÜYELERİ

Mustafa Necati’nin devrimciliğinden, TÖS’ten, TÖB-DER’den, Köy Enstitülerinden, Fakir Baykurt’tan devraldığımız azim ve mücadeleyle kurulan Eğitim-İş’imizin 15. yılını yaşadığımız şu günlerde; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’i, onun değerlerini ve öğretilerini; laik, bilimsel, demokratik ve ulusal eğitimi korumak ve geliştirmek üzere İstanbul 4’nolu şubemizde mücadele arkadaşımızla birlikte yola çıktık.

Hepimizin bildiği üzere önceki genel kurulumuz tüzüğümüze ve örgütsel kültürümüze uygun yapılmadığı için şube yönetim kurulu mahkeme kararı ile görevden alınmış ve yerine yine mahkeme tarafından kayyım heyeti atanmıştır. Sendikal tarihimizde bir ilk olarak kayyım heyetinin yürüttüğü bir genel kurul sürecini yaşamaktayız.  Belirtmiş olduğumuz bu gerekçelerle, şubemizdetüzüğümüze uygun, şeffaf, katılımcı, demokratik bir yönetim anlayışını kalıcı hale getirmek için yola çıktık.

Şubemizin içine girdiği dar boğazı açmak ve sendikamızın yurdumuzun genelinde gösterdiği başarıyı ve eğitim çalışanlarına verdiği umudu verebilmek için yola çıktık.

Eğitim-İş’i üyelerimizle buluşturmak ve şubemizi dayatılan siyasal aidiyetlerden kurtarmak için yola çıktık.

Bizler şubemizi sendikamızın aslolan çizgisine kavuşturmak ve bütün siyasal partilerden bağımsız kılmak amacı ile “GÜÇLÜ EĞİTİM İŞ GÜÇLÜ CUMHURİYET” hedefimizi ortaya koyarak yola çıkıyoruz.

Sendikal mücadelemizi daha ileriye taşımak ve etkin kılmak üzere, Eğitim İş’in siz değerli üyelerini; en puslu ve en ümitsiz dönemlerde dahi şaşmaz pusulamız olan Atatürk ilkeleri temelinde, sendikal mücadelemizde yanımızda olmaya çağırıyoruz.

Sendikal örgütlenmemizin önündeki engelleri kaldırmak, örgütlü sendikal mücadeleye yönelik baskıları kırmak, gönüllü avukatlardan oluşturacağımız hukuk komisyonlarının desteği ile liyakatsiz idarecilerin eğitim çalışanlarına yönelik baskılarına dur demek; öğretmenlik mesleğine yönelik ayrımcı ve aşağılayıcı politikalara karşımücadele ederek akamete uğratmak için yola çıkıyoruz.

Sendika içi demokrasiyi hâkim kılmak,  üyelerimizin seçme ve seçilme haklarını kullanmalarını sağlamak, şeffaf ve katılımcı sendikal mücadeleyi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz.

Eğitim-İş’imiz kurulduğu günden bugüne ülkemizde ve hatta başka ülkelerde yaşanan emeğin ve çalışanların gündemi olan hemen hemen her konuya parmak basmakla kalmamış; bu süreçte ülkemizde yaşanan cumhuriyet karşıtı, cumhuriyetin kurucu felsefesi ve kurucuları ile ilgili sorunları olanlarla da mücadeleyi iş bilmiştir.

Bizlerde şubemizde Eğitim-İş’in yani eğitim emekçilerinin gündemlerini hayata geçirerek hep birlikte daha iyiyi ve güzeli bulmak için yola çıkıyoruz.Eğitim-İş, bu yolda Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin kalesidir. Bu kale dimdik ayakta kaldığı sürece Cumhuriyet’in aydınlanma devrimlerine içten ve dıştan yapılan hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır.

Mücadelemiz, ilk kuruluş gününün heyecanı ve yarın ne olacağının bilinciyle sürecektir.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Yaşasın Eğitim-İş!

Ulu Önder’in dediği gibi; “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar”
Dinlenmemek üzere çıktığımız bu zor ama onurlu yolculuğumuzda, Emek Demokrasi ve Cumhuriyet mücadelemizde bizimle birlikte yürüyen, desteğini esirgemeyen bütün mücadele arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu demokratik yarışta aday olan tüm dostlara başarılar diliyoruz.
12 Eylül Cumartesi günü Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde gerçekleştirilecek olan genel kurulumuza tüm dostlarımızı bekliyoruz dedi.
Kaynak:egitimhaberci.com

Basında Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube - 7:11 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
 • 02
  Cumhuriyet ve Eğitim Devrimi Organizasyonumuz
  17 Nisan’da Köy Enstitülerinin kurulması yıldönümünde biraz gündemden uzaklaşmak isteyen öğretmenlerimiz için “Cumhuriyet ve Eğitim Devrimi” temalı söyleşi hazırladık tüm İstanbul Eğitim İş Şubeleri olarak. Katılım için Eğitim İş üyesi olmak gerekmemektedir. Konu ile ilgili herkes toplantıya gelebilir. Toplantı google meet programı üzerinden olacaktır. Google hesabınız olması yeterlidir. Kodu kullanarak veya bizim toplantı başlangıcından hemen […]
 • 03
  Hukuki Değerlendirme, Bilgilendirmeler (Güncel Bilgiler ve Son Değişiklikler)
  Hukuki Değerlendirme, Bilgilendirmeler (Güncel Bilgiler ve Son Değişiklikler) Hap Bilgiler Serisi-1 1) Eşi Korona Pozitif Çıkıp Kendisi Temaslı Olan Karantina Almış Öğretmenin Uzaktan Eğitime Katılması: Sonuç: Uzaktan eğitim dersinin yapılmasına engel yoktur. Temaslı olunmasından ötürü sağlık raporu düzenlenmiş ise durum değişir. Sağlık raporu ve bu raporda süresi olan öğretmenin ders yapması uygun değildir. Yapsa da […]
 • 04
  Halkımız Kimsenin Deneme Tahtası Değildir!
  Yüz yüze eğitimin başladığı 2 Mart tarihinde vaka sayısı 24 saat içinde yapılan teste göre 11.837 kişiydi. Daha o gün şube yönetici ve üyeleri ile yaptığımız değerlendirme ile okulların açılmasının büyük tehlike yaratacağını, okulların açılmasını en çok bizim istediğimizi fakat yaygın aşılama olmadan ve aralıksız 14 veya 28 gün kapanma olmadan bu kararın alınmasının geri […]
 • 05
  BİR TEK İNSANIMIZI DAHİ KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK 
    Yapılan toplantı sonrasında, 02/03/2021 tarihinden itibaren İstanbul’da okul öncesi, ilkokul ve 8. ile 12. sınıflar seyreltilmiş yüz yüze eğitim programlarına başlamış bulunuyorlar.  Son açıklamaya göre Türkiye genelinde virüsün bulaşma katsayısı(hızı) 1.05 ve üzeridir. Halbuki salgının kontrol altına alınması için gerekli katsayı 0.7-0.8 olarak belirtilmiştir. Günlük vaka sayılarında ise dalgalanmalar mevcut olup bazı günlerde arka arkaya aktif vaka […]