Halkımız Kimsenin Deneme Tahtası Değildir!

Anasayfa - Mart 23, 2021 7:44 pm A A

Yüz yüze eğitimin başladığı 2 Mart tarihinde vaka sayısı 24 saat içinde yapılan teste göre 11.837 kişiydi. Daha o gün şube yönetici ve üyeleri ile yaptığımız değerlendirme ile okulların açılmasının büyük tehlike yaratacağını, okulların açılmasını en çok bizim istediğimizi fakat yaygın aşılama olmadan ve aralıksız 14 veya 28 gün kapanma olmadan bu kararın alınmasının geri dönülmez bir yanlış olduğunu belirtmiştik.

Çok üzülerek belirtiyoruz ki maalesef haklı çıktık. 23 Mart tarihli 24 saat içinde yapılan test sayısına göre günlük vaka sayısı 26.182 olarak tespit edildi. En basit hali ile 21 günde 250-300 binden fazla yeni vakamız oldu. Bunun anlamı ise bulaşma katsayısının artması ve mutasyon etkisi ile virüse yeni mutasyon şansı da tanımaktır.

Üyelerimizden aldığımız dönütler, şube sınırlarımız içindeki; Eyüpsultan, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerimizde, onlarca öğretmen ve öğrencimizin pozitif veya temaslı olması durumu ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Yine bugün Şişli Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Atilla ALTUNDAŞ Covid-19’a yenik düşmüş hayatını kaybetmiştir. Kederli ailesine; öğretmen, öğrenci ve velilerine baş sağlığı diliyoruz.

Yüz yüze eğitim başlamasaydı değerli müdürümüz veya Trabzon’daki beş değerli öğretmenimizi kaybeder miydik? Bilgi, tecrübe, liyakat konularını artık köşeye bırakıp vicdanınıza bu soruyu soruyoruz.

Yaptığımız anket ve araştırmalar çerçevesinde uzaktan eğitimde fırsat eşitliği ve diğer konular kapsamında verim alamadığımız açık. Peki yüz yüze eğitimde her şey yolunda da mı bu yolu seçtik? Yüz yüze eğitime katılım durumu da yetersiz çünkü velilerimiz çekiniyor.

Yaygın aşılama mı yapıldı? Eğitim emekçileri mi aşılandı? Salgının Türkiye’de bulaşma katsayısını mı düşürdük? Sars-Cov2’nin oluşturduğu Covid-19 virüsüne yönelik ilaç mı geliştirildi? Sosyo-ekonomik gelişmişlik ciddiyetinde olan diğer devletler gibi istisnasız tam kapanma uyguladık da vaka sayısını mı düşürdük? Hiçbiri olmadı. O zaman neden canlarımız kaybolurken yüz yüze eğitimde inat ediyoruz?

Biz şikayet etmiyoruz. Elimizde çözüm önerileri var. İlgili makamlar bizden çalışma yapmamızı; uygulama konularında biz gönüllü kamu hizmeti görenlerinden, rapor isterlerse hemen şimdi elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ülkemizi ve halkımızı çok seviyor, bu ölçüde sarsıcı bir oranda kaygı duyuyoruz. Bu yanlış silsilesinin bitmesini istirham ediyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyururuz.

 

Anasayfa - 7:44 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
  Eylül Ayı Okullarda Salgın ve Vaka Durumları Basın Açıklamamız
  Ağustos ayı ortası itibarıyla hem sağlık bakanlığı hem de milli eğitim bakanlığından okulların açılması ile ilgili peş peşe açıklamalar ve resmi yazılar yayınlanmıştır. Fakat yine havada kalan açıklamalar ayrıntılara girilmeyen direktifler bulunmaktadır. Tüm Türkiye’de PCR testi zorunlu mu değil mi yoksa aşı gibi öneri şeklinde mi geldi? Bilinmemektedir. PCR testi konusunda iller arasında farklı uygulamalar […]
 • 02
  İlçe Yöneticileri İle Örgütlenme Toplantımızı Gerçekleştirdik
  Eğitim İş İstanbul 4 No’lu Şube olarak örgütlenme çalışmalarımız kapsamında, ilçe yönetim örgütlerimizle kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştirdik. İstanbul basınından gazeteci/köşe yazarı İmambakır Üküş, hukuk ve özlük hakları konusunda iş birliği yaptığımız av.Hüseyin Balta, bölgemizdeki çalışmalarda dayanışma içinde olduğumuz sivil toplum kuruluşu Gaziosmanpaşa Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başkanı Özge Çamcı katılımları ile katkılarını sundular. Emekten gelen etkisi […]
 • 03
  Vatandaşlarını Yaşatmak Adına Her Şeyden Fedakarlık Yapılması Gerekilen Ortamda, Turistlerin Güvenliğinin Düşünülmesi Onurumuzu Kırmıştır
  Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesin aşılanacağı” açıklaması kamu emekçilerini derinden sarsmıştır. Şubat ayından beri Sars-Cov-2 virüsü enfeksiyonu dolayısıyla kaybettiğimiz eğitimci arkadaşlarımız elliden fazla. Birlikte ekmek yiyip ülkenin geleceği çocukları yetiştirmek adına her gün selamladığımız arkadaşlarımızı kaybediyoruz veya enfekte haberlerini alıp korku içinde iyileşmelerini bekliyoruz. Ülkemizin öğretmenleri aşı bekliyor. Yurtdışından gelen turistlere zarar […]
 • 04
 • 05