Eğitim İş’te Seçim Süreci Başlıyor

Basında Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube - Eylül 4, 2020 7:11 pm A A

Eğitim İş sendikasında olağan genel kurul seçim süreci şube,il ve ilçe seçimleri ile başladı.

Eğitim İş Sendikasının 6. Olağan Genel Kurul süreci Genel merkez tarafından belirlenen seçim takvimi çerçevesince il ve ilçelerde yapılmaya başlandı.İstanbul 4 Nolu Şube yönetimine aday olan sendika üyeleri adaylıklarını açıklıyorlar.

Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube Yönetim Kurulu,Denetleme,Disiplin Kurulu ve Genel merkez Delegeliğine aday olan sendika üyeleri adına grup sözcüsü olarak açıklama yapan Alkoç Turan Başgönül şu ifadeleri kullandı;

EĞİTİMİ İŞ’İMİZİN ÇOK DEĞERLİ ÜYELERİ

Mustafa Necati’nin devrimciliğinden, TÖS’ten, TÖB-DER’den, Köy Enstitülerinden, Fakir Baykurt’tan devraldığımız azim ve mücadeleyle kurulan Eğitim-İş’imizin 15. yılını yaşadığımız şu günlerde; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’i, onun değerlerini ve öğretilerini; laik, bilimsel, demokratik ve ulusal eğitimi korumak ve geliştirmek üzere İstanbul 4’nolu şubemizde mücadele arkadaşımızla birlikte yola çıktık.

Hepimizin bildiği üzere önceki genel kurulumuz tüzüğümüze ve örgütsel kültürümüze uygun yapılmadığı için şube yönetim kurulu mahkeme kararı ile görevden alınmış ve yerine yine mahkeme tarafından kayyım heyeti atanmıştır. Sendikal tarihimizde bir ilk olarak kayyım heyetinin yürüttüğü bir genel kurul sürecini yaşamaktayız.  Belirtmiş olduğumuz bu gerekçelerle, şubemizdetüzüğümüze uygun, şeffaf, katılımcı, demokratik bir yönetim anlayışını kalıcı hale getirmek için yola çıktık.

Şubemizin içine girdiği dar boğazı açmak ve sendikamızın yurdumuzun genelinde gösterdiği başarıyı ve eğitim çalışanlarına verdiği umudu verebilmek için yola çıktık.

Eğitim-İş’i üyelerimizle buluşturmak ve şubemizi dayatılan siyasal aidiyetlerden kurtarmak için yola çıktık.

Bizler şubemizi sendikamızın aslolan çizgisine kavuşturmak ve bütün siyasal partilerden bağımsız kılmak amacı ile “GÜÇLÜ EĞİTİM İŞ GÜÇLÜ CUMHURİYET” hedefimizi ortaya koyarak yola çıkıyoruz.

Sendikal mücadelemizi daha ileriye taşımak ve etkin kılmak üzere, Eğitim İş’in siz değerli üyelerini; en puslu ve en ümitsiz dönemlerde dahi şaşmaz pusulamız olan Atatürk ilkeleri temelinde, sendikal mücadelemizde yanımızda olmaya çağırıyoruz.

Sendikal örgütlenmemizin önündeki engelleri kaldırmak, örgütlü sendikal mücadeleye yönelik baskıları kırmak, gönüllü avukatlardan oluşturacağımız hukuk komisyonlarının desteği ile liyakatsiz idarecilerin eğitim çalışanlarına yönelik baskılarına dur demek; öğretmenlik mesleğine yönelik ayrımcı ve aşağılayıcı politikalara karşımücadele ederek akamete uğratmak için yola çıkıyoruz.

Sendika içi demokrasiyi hâkim kılmak,  üyelerimizin seçme ve seçilme haklarını kullanmalarını sağlamak, şeffaf ve katılımcı sendikal mücadeleyi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz.

Eğitim-İş’imiz kurulduğu günden bugüne ülkemizde ve hatta başka ülkelerde yaşanan emeğin ve çalışanların gündemi olan hemen hemen her konuya parmak basmakla kalmamış; bu süreçte ülkemizde yaşanan cumhuriyet karşıtı, cumhuriyetin kurucu felsefesi ve kurucuları ile ilgili sorunları olanlarla da mücadeleyi iş bilmiştir.

Bizlerde şubemizde Eğitim-İş’in yani eğitim emekçilerinin gündemlerini hayata geçirerek hep birlikte daha iyiyi ve güzeli bulmak için yola çıkıyoruz.Eğitim-İş, bu yolda Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin kalesidir. Bu kale dimdik ayakta kaldığı sürece Cumhuriyet’in aydınlanma devrimlerine içten ve dıştan yapılan hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır.

Mücadelemiz, ilk kuruluş gününün heyecanı ve yarın ne olacağının bilinciyle sürecektir.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Yaşasın Eğitim-İş!

Ulu Önder’in dediği gibi; “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar”
Dinlenmemek üzere çıktığımız bu zor ama onurlu yolculuğumuzda, Emek Demokrasi ve Cumhuriyet mücadelemizde bizimle birlikte yürüyen, desteğini esirgemeyen bütün mücadele arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu demokratik yarışta aday olan tüm dostlara başarılar diliyoruz.
12 Eylül Cumartesi günü Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde gerçekleştirilecek olan genel kurulumuza tüm dostlarımızı bekliyoruz dedi.
Kaynak:egitimhaberci.com

Basında Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube - 7:11 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABERLER

 • 01
  Eylül Ayı Okullarda Salgın ve Vaka Durumları Basın Açıklamamız
  Ağustos ayı ortası itibarıyla hem sağlık bakanlığı hem de milli eğitim bakanlığından okulların açılması ile ilgili peş peşe açıklamalar ve resmi yazılar yayınlanmıştır. Fakat yine havada kalan açıklamalar ayrıntılara girilmeyen direktifler bulunmaktadır. Tüm Türkiye’de PCR testi zorunlu mu değil mi yoksa aşı gibi öneri şeklinde mi geldi? Bilinmemektedir. PCR testi konusunda iller arasında farklı uygulamalar […]
 • 02
  İlçe Yöneticileri İle Örgütlenme Toplantımızı Gerçekleştirdik
  Eğitim İş İstanbul 4 No’lu Şube olarak örgütlenme çalışmalarımız kapsamında, ilçe yönetim örgütlerimizle kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştirdik. İstanbul basınından gazeteci/köşe yazarı İmambakır Üküş, hukuk ve özlük hakları konusunda iş birliği yaptığımız av.Hüseyin Balta, bölgemizdeki çalışmalarda dayanışma içinde olduğumuz sivil toplum kuruluşu Gaziosmanpaşa Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başkanı Özge Çamcı katılımları ile katkılarını sundular. Emekten gelen etkisi […]
 • 03
  Vatandaşlarını Yaşatmak Adına Her Şeyden Fedakarlık Yapılması Gerekilen Ortamda, Turistlerin Güvenliğinin Düşünülmesi Onurumuzu Kırmıştır
  Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesin aşılanacağı” açıklaması kamu emekçilerini derinden sarsmıştır. Şubat ayından beri Sars-Cov-2 virüsü enfeksiyonu dolayısıyla kaybettiğimiz eğitimci arkadaşlarımız elliden fazla. Birlikte ekmek yiyip ülkenin geleceği çocukları yetiştirmek adına her gün selamladığımız arkadaşlarımızı kaybediyoruz veya enfekte haberlerini alıp korku içinde iyileşmelerini bekliyoruz. Ülkemizin öğretmenleri aşı bekliyor. Yurtdışından gelen turistlere zarar […]
 • 04
 • 05